Домой / Новости / Агресорам бій: як в Україні тепер будуть карати домашніх тиранів

Агресорам бій: як в Україні тепер будуть карати домашніх тиранів

В Україні вступив в силу новий указ МВС, що дозволяє правоохоронцям виставити з житла тих, хто вчиняє домашнє насильство

Відомо, що указ МВС вступив в силу вчора, 11 вересня. Дану інформацію підтвердила заступник голови силового відомства Тетяна Ковальчук.

За її словами, тепер правоохоронці можуть за допомогою припису заборонити домашньому тирану знаходитися в житлі потерпілого і надалі контактувати з ним.

насилие

“Цей документ дуже важливий, враховуючи зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які почнуть діяти з початку 2019 року. Вони суттєво полегшать реалізацію в Україні положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок, домашнього насильства та подальшу боротьбу з подібними явищами “, – розповіла Ковальчук.

Ковальчук запевняє, що з учорашнього дня поліцейські, які приїжджають на виклик, можуть подбати про жертву, виставивши за двері домашнього тирана.

Припис, підписаний поліцейськими, накладатиме на кривдника зобов’язання покинути місце проживання/перебування особи, яка постраждала. Крім цього, силовики можуть заборонити тирану якимось чином контактувати з потерпілим.

“Нові законодавчі норми дозволять усунути загрози та убезпечити жертву від домашнього агресора”, – підсумувала заступник відомства.

Раніше також повідомлялося, що в Україні набув чинності закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації». Відповідно до закону статеві зносини повнолітнього людини з особою, яка не досягла 16-річного віку, підпадають під кримінальне покарання.

Таким чином, встановлюється вік статевої зрілості (раніше це встановлювали за допомогою експертизи).

Смотрите также

США расширили санкции против Венесуэлы

Ограничения касаются пяти граждан страны, в том числе — министра нефтяной промышленности Венесуэлы. Соединенные Штаты …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x