Домой / Новости / Чудотворці Косма і Даміан 14 липня: чого категорично не можна робити

Чудотворці Косма і Даміан 14 липня: чого категорично не можна робити

Одне з найвідоміших діянь святих — операція по заміні ампутованої виразкової ноги одного з пацієнтів, ногою нещодавно померлого мавра

14 липня православний світ відзначає шанування святих братів Косьми і Даміана, лікарів-безсрібників, що жили у другій половині III — початку IV століття. Шанує їх і православна, і католицька церква.

Відомо, що Косма і Даміан вважаються покровителями лікарів і хірургів і іноді поміщаються на медичних емблемах. У Бразилії святі брати вважаються покровителями дітей і 27 вересня дітям роздаються пакети з цукерками, на яких зображені Косма і Даміан.

У місті Ізернія (Італія) вони шанувалися в рамках фалічного культу, покликаного забезпечити родючість і достаток.

Примітно, що в давніх списках після опису їх життя іноді містилося таке звернення до читача:

«Відомо ж буди всім, що творить пам’яті святих Косми і Даміана, яко три суть версти (пари, подружжя) святих, але тими ж імени нарицаемие, і врачевськую хитрість умевающи, нареченния безсребреники».

Одне з найвідоміших діянь святих — операція по заміні ампутованої виразкової ноги одного з пацієнтів, ногою нещодавно померлого мавра.

Цей епізод описаний в тексті інкунабули з життя святих, який з’явився в Аугсбурзі в 1489 році, наступним чином:

«Один чоловік страждав захворюванням ноги. Ліки не допомагали. Одного разу уві сні йому з’явилися обидва святих. З собою у них були хірургічні інструменту і мазь. Один запитав іншого: «Де нам узяти ногу, щоб замінити цю?» Той відповідав: «Сьогодні ховатимуть чорного мавра зі здоровою ногою». Перший сказав: «Принеси її». Він відрізав ногу мавра, приставив її до ноги хворого і рясно наклав мазь. А хвору ногу поклали мавру в труну. Коли пацієнт прокинувся, болю як не бувало. Він встав і наказав слугам принести свічки. Він всюди розповідав, що з ним сталося. Люди збіглися до труни мавра і побачили відрізану ногу. Вони раділи доконаного дива і з жаром дякували Бога і святих Косьми і Даміана».

В цей день вважається вкрай сприятливим робити операції, особливо ті, які стосуються різних ампутацій.

В садах і городах в цей день прийнято саджати дерева, адже святі вважаються покровителями родючості.

Знай.uа раніше писав, 13 липня православні віруючі святкують Собор дванадцяти апостолів.

Наступного дня після свята апостолів Петра і Павла церква відзначає Собор святих славних і всехвальних 12-ти Апостолів Христових.

джерело

Смотрите также

В Киеве осквернили памятник воинам АТО

Памятник постоянно подвергается нападениям вандалов В Святошинском районе Киева облили краской памятник воинам АТО. Об …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x