Домой / Новости / Курс долара в Україні різко підняли, і це тільки початок: до чого готуватися

Курс долара в Україні різко підняли, і це тільки початок: до чого готуватися

Курсовий розворот на валютному міжбанку обернувся 18 липня різким подорожчанням долара і це тільки початок

Курс підскочив відразу на 14 копійок, до 26,38-26,40 грн/$, повідомив начальник управління дилінгових операцій одного з українських банків. Вчора з самого ранку імпортери кинулися скуповувати валюту, ніж з радістю скористалися великі продавці – великі корпорації-експортери.

При цьому експерти відзначають, що спекулятивна гра «на підвищення» буде і далі рости в міру надходження виплат ПДВ

Деньги-доллары-отмывание денег

Спочатку на ринку заробляли переважно компанії, а потім повиходили і банки, які влаштовували розпродажі зі своїх валютних позицій. Робили це не без задоволення, адже по 26,40 грн/$ йшов долар, який фінансисти закуповували переважно по 26,20 грн / $ і нижче тиждень тому.

Валютні продавці не прагнули вчора розпродати всі свої валютні запаси: обсяг торгів зменшився з вчорашніх $ 454,38 млн. До $ 428,24 млн. Тому можна було на дефіциті вільно підвищувати доларові котирування.

До того ж підросли готівкові курси долара. Якщо раніше через низькі цін на скупці валюти у населення було вигідно перепродувати її на міжбанку, то тепер це стало невигідно. І перетікання інвалюти припинилося – безготівковий ринок втратив додаткове підживлення.

Середня вартість готівкового долара на продажу людях 18 липня піднялася на 10 копійок – до 26,35-26,50 грн/$. З нею працювало більшість банків. На стільки ж виріс мінімальний валютний цінник – до 26,30 грн/$, і не змінився максимальний – 26,80 грн/$. Але може підрости сьогодні, якщо міжбанківські котирування знову підуть вгору. Саме це зараз і прогнозують фінансисти.

За їхніми розрахунками, міжбанківська торгівля 19 липня розпочнеться в рамках 26,35-26,45 грн / $. І якщо регулятор не вирішить грати на зміцнення гривні, то ринок цілком може йти до 26,50 грн/$.

джерело

Смотрите также

В Киеве осквернили памятник воинам АТО

Памятник постоянно подвергается нападениям вандалов В Святошинском районе Киева облили краской памятник воинам АТО. Об …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x