Домой / Новости / Російські банки готуються до відключення від SWIFT

Російські банки готуються до відключення від SWIFT

Російські банки і компанії «морально і технічно» готові до можливого відключення від системи міжнародних розрахунків SWIFT.

Про це, як повідомляє ТАСС, заявив перший віце-прем’єр РФ Аркадій Дворкович.

«Звичайно, це (відключення Росії від Swift — ред.) неприємно, тому що ускладнить роботу компаній, банків, сповільнить цю роботу, викличе необхідність застосовувати застарілі технології передачі інформації і проведення розрахунків», — сказав Дворкович.

«Тим не менше, у зв’язку з тим, що ця загроза вже не раз озвучувалася, наші фінансові інститути та компанії до цього морально і технологічно готові», — додав він.

За словами віце-прем’єра, будь-яку проблему, включаючи відключення від світової фінансової системи, в уряді готові «зустріти достойно».

Дворкович підкреслив, що подібні заходи в рамках посилення санкцій проти Росії принесуть шкоду не тільки російської економіці, але також компаніям в Європі і США.

Видання нагадує, що в рамках міжнародного економічного форуму в Давосі Дворкович запевняв, що «працювати можна і без SWIFT».

При цьому, підкреслював він, в уряді сподіваються, що відключення від SWIFT все-таки не буде, оскільки це «зовсім вже агресія». Якщо ж це все-таки трапиться, у Росії, за словами Дворковича, «є можливі кроки у відповідь».

Можливість відключення Росії від SWIFT обговорюється з 2014 року, коли були введені перші антиросійські санкції в зв’язку з агресією на сході України.

Тоді Європарламент прийняв резолюцію, в якій, зокрема, закликав виключити Росію з системи міжнародних розрахунків. Однак в SWIFT подібні рекомендації визнали такими, що порушують права і такими, що завдають шкоди компанії.

SWIFT — міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. До неї підключено більше 11 тис. фінансових інститутів в більш ніж 200 країнах світу.

Джерело

Смотрите также

В Литве зафиксировали рекордное число украинцев

Граждане Украины, России и Беларуси составляют почти 85% всех иностранцев, проживающих в Литве. Граждане Украины …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x