Последние новости
Домой / Мир / Розробник «Новичка» виключив можливість одужання Скрипаля

Розробник «Новичка» виключив можливість одужання Скрипаля

Якщо екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новичок», то навіть при сприятливому розвитку подій вони не зможуть повністю одужати.

Про це заявив один з основних розробників цієї отруйної речовини хімік Віл Мірзаянов, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на «The Telegraph».

 «Вона мінімум у 10 разів потужніша, ніж будь-яка відома отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Плюс, (людей, які нею отруїлися, – ред.) практично неможливо вилікувати. Ці люди – чоловік і його дочка – пішли. Навіть якщо вони виживуть, вони не одужають», — заявив Мірзаянов, який з 1990-х живе в США.

Він передбачає, що в Солсбері завезли два окремих нешкідливих компонента і вже в Великобританії з’єднали їх в аерозоль, однієї дози якого могло вистачити для летального результату.

«У літню пору всього двох грамів («Новичка», — ред.) буде достатньо, щоб убити 500 осіб», — сказав він.

Мірзаянов зазначив, що формулу «Новичка» в Росії не розсекречують, тому його не могла використовувати інша країна.

«Тільки Росія могла це зробити … Вони можуть відправити його куди завгодно в дипломатичному багажі», — сказав Мірзаянов.

У свою чергу президент міжнародної асоціації ветеранів підрозділу антитерору «Альфа» Сергій Гончаров заявив, що російські спецслужби кілька десятиліть тому відмовилися від практики знищення «перебіжчиків», тим більше за допомогою нервово-паралітичних газів.

«Наші спецслужби такі варіанти знищення людей не застосовують», — сказав Гончаров.

Як відомо, отруєних росіян – Скрипаля і його дочку Юлію – знайшли без свідомості в центрі міста в неділю, 4 березня.

У Великій Британії встановили, що колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною військового типу «Новичок», яку розробляла Росія.

Джерело

Смотрите также

А якби тобі так зробили: українців насмішив силовик з газовим балоном, курйозне фото

Мітинг біля ГПУ викликав в мережі яскраві жарти Біля входу в Генпрокуратуру вранці 17 вересня …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *