Домой / Новости / Українці стали біднішими в рази: що на 100 доларів можна купити зараз і 5 років тому

Українці стали біднішими в рази: що на 100 доларів можна купити зараз і 5 років тому

Минуло п’ять років після подій Майдану в Києві, і за цей час змінилася не тільки влада в Україні, змінилася і економічне життя держави

За ці роки, які виявилися дуже важкими, жити в Україні стало в рази дорожче.

Так, в 2013 році 1 долар коштував 8 гривень, відповідно 100 доларів США – 800 гривень. Зараз курс долара коливається в межах 28 гривень, а 100 доларів – це вже 2800 гривень.

Середні зарплати тоді і зараз відрізняються майже в 3 рази – до Євромайдану українці в середньому заробляли 3 600 гривень, а за даними 2018 – трохи більше ніж 9 000.

курс валют, курс доллара, валюта

Але якщо перевести ці цифри в долари, то зростання виявиться тільки уявним. Сьогодні українці заробляють близько 350 доларів, тоді як в 2013 році середня зарплата становила 450 доларів.

Додало проблем українцям за ці п’ять років і значне зростання цін на споживчі товари, а також тарифи ЖКГ. Тільки побутовий газ для населення подорожчав практично в 9 разів, а електрика – в п’ять. Опалення же стало дорожче в 12 раз.

Цікавою буде й «продовольча математика». Так, в 2013 році хліб коштував 5 гривень, і на середню зарплату можна було купити 720 буханців. Зараз – тільки 600.

Істотно зросли в ціні м’ясо, молоко, яйця, риба, борошно, овочі. Тільки соняшникова олія подорожчала в 2 рази.

Дорожче стало для українців і добиратися на роботу. У Києві, наприклад, проїзд у метро і на наземному транспорті подорожчав в 4 рази.

Висновки підкрадаються невтішні – за останні п’ять років населення України значно збідніло.

курс доллара, валюты

Раніше ж повідомлялося, що на валютному ринку скоро може початися справжній хаос, адже бізнес навчився спекулювати на курсі.

Варто тільки продавцям активувати свої продажі, валютні котирування тут же відкочуються. Уже з відкриттям безготівкового валютного ринку 21 листопада, курс долара піднявся на 4 копійки. Він склав 27,78-27,80 грн ./$.

джерело

Смотрите также

На Нотр-Дам собрали миллиард евро — СМИ

Запущен интернет-портал, через который можно сделать пожертвования на восстановление собора. Сумма пожертвований, обещанных на восстановление …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x