Домой / Новости / Зима в Києві обернеться катастрофою: медузи і загублене здоров’я

Зима в Києві обернеться катастрофою: медузи і загублене здоров’я

Випав сніг, і заступник голови КМДА Дмитро Давтян бадьоро прозвітував, що київська влада заздалегідь закупила 35 тисяч тонн солі. Цього має вистачити на весь сезон. Кияни не поділяють оптимізму влади, тому що сіль роз’їдає їхнє взуття. Та й екологи хапаються за голову

«Традиційно ми використовуємо для боротьби зі снігом та ожеледицею сіль, – говорить генеральний директор КП «Київавтодор» Олександр Густєлєв. – Дуже багато дискусій було з цього приводу.

Кілька років тому наші колеги використовували в парках інші реагенти, але було багато негативних відгуків від власників домашніх тварин.

На вулично-дорожній мережі ми використовуємо виключно сіль, і це досвід не лише України, а й провідних країн, таких як Швейцарія, Німеччина, Італія, Франція, які так само відмовилися від штучних реагентів, від використання будь-якої хімії, а використовують саме сіль. Це на сьогоднішній день і більш економічно, і більш ефективно».

Цитата з офіційної відповіді «Київавтодору». Особливо розчулила «Білорусія» – навіть назву країни не змогли написати правильно
Однак посипання доріг солевмісними складами привели до того, що українські водосховища за солоністю почали наближатися до морських лиманів. Адже з відлигою всі ці реагенти зі струмками змиваються в Дніпро. Голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков говорить, що дедалі частіше в Каховському та Кременчуцькому водосховищах зустрічаються мешканці солоної води морських лиманів – риба-голка та дрібні медузи.

Ситуацію погіршує те, що річки більше не мають змоги самоочищуватися. «Багато річок перегородили дамбами, а вбивши течію – вбиваєш річку, вона не в змозі змити все, що до неї потрапляє», – пояснює Олександр Чистяков.

Тому сіль, якою київські комунальники посипають київські дороги, всотується в ґрунт і з ґрунтовими водами потрапляє в Дніпро, з якого п’ють воду 2/3 населення України.

Риба-голка
Або засолює ґрунт, що теж не дуже екологічно.

Мабуть, доки сіль залишатиметься такою дешевою, київських чиновників усе влаштовуватиме. Може, просто варто підняти на неї ціну?

джерело

Смотрите также

Лидеры G7 решили, что Иран не должен обладать ядерным оружием − СМИ

В Группе семи сошлись во мнении о том, что Тегеран не должен иметь ядерное оружие. …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x