Домой / Где в Киеве? / Діабет лікується: вчені зробили прорив в медицині

Діабет лікується: вчені зробили прорив в медицині

Вчені зробили прорив в медицині, з’ясувавши, що діабет другого типу можна вилікувати

Вчені довели можливість відновлення функціоналу інсулінових клітин у жертв діабету другого типу. А це означає, що дану хворобу можна буде повністю вилікувати, повідомляє Хвиля.

За рахунок блокування білка VDAC1 в виробляють інсулін клітинах можна відновити їх нормальний функціонал у пацієнтів з діабетом другого типу. В ході предклініческіх експериментів дослідники також показали можливість запобігання розвитку цієї дуже поширеною метаболічної хвороби.

Росію накриває епідемія діабету, що пов’язано з малорухливим способом життя, ожирінням і нездоровим харчуванням у більшості населення. Аналогічна ситуація спостерігається і в багатьох інших країнах, так що людству гостро потрібні нові способи профілактики і боротьби з діабетом, який вважається невиліковним.

Дослідники з Університету Лунда у Швеції вважають, що активна субстанція, здатна пригнічувати білок VDAC1, може в майбутньому зіграти найважливішу роль в справі створення першого ліки, повністю виліковує від діабету другого типу. Мета полягає в використанні даної субстанції у жертв діабету, якому недавно поставили діагноз. У їхньому випадку відновлення функціоналу інсулінпроізводящіх бета-клітин здається більш ймовірним.

Але ще більш багатообіцяючим підходом виглядає призначення цих ліків людям, які страждають від преддиабета. Ця стратегія теоретично повинна захистити пацієнтів від розвитку повноцінного діабету другого типу. Втім, дане дослідження було невеликим за масштабом, і його результати необхідно підтвердити при більших випробуваннях.

Зазначимо, дієта при цукровому діабеті повинна бути спрямована на зменшення в раціоні вуглеводів, які швидко засвоюються, а також жирів, легко перетворюються в вуглеводні компоненти або з’єднання, що обтяжують перебіг діабету і його ускладнень. Якщо будуть дотримані ці основні умови, це частково або повністю нормалізує обмінні процеси і рівень глюкози крові.

джерело

Смотрите также

Киевляне встали горой за столичный кинотеатр

Жители столицы требуют сохранить существующий фасад кинотеатра «Зоряный», который находится в Печерском районе. Петиция с таким требованием …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x