Домой / Власть / Буде трясти і вити: в Кабміні готують нововведення на дорогах, торкнеться всіх

Буде трясти і вити: в Кабміні готують нововведення на дорогах, торкнеться всіх

У Кабміні планують змінити українські дороги

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує розглянути можливість нанесення шумової та люменесцентної розмітки на дороги.

Безпека дорожнього руху залишається пріоритетом № 1. За його словами, така розмітка зробить рух на українських дорогах безпечнішим. Чиновник посилається на Фінляндію, Данію та Швецію, де подібні засоби покращення безпеки використовуються досить давно і успішно.

Шумова розмітка – це штучно створена нерівність спеціально визначених параметрів (виїмка або ж підвищення), яка, в залежності від призначення, може облаштовуватися вздовж чи впоперек (як «лежачий поліцейський») проїжджої частини.

Під час наїзду на таку розмітку водій одразу відчуває це. Вібрація транспортного засобу та звукові ефекти, що виникають при цьому, сприяють підвищенню уваги на дорозі. Також подібні типи розміток використовуються перед особливо небезпечною ділянкою, щоб максимально сконцентрувати увагу водія.

Раніше повідомлялося, що українські автодороги будуть розмічати за євростандартом: кожна смуга звузиться на півметра, а вивільнену ширину траси віддадуть велосипедистам або громадському транспорту. Нові розмітки почали вводити з вересня.

Більш вузькі смуги повинні спонукати водіїв рухатися з меншою швидкістю. Це повинно знизити ймовірність ДТП. Але, в той же час, фахівці з безпеки дорожнього руху зазначають, що разом з таким нововведенням може вирости кількість аварій і смертей серед велосипедистів.

Зміни торкнуться міських вулиць: на магістралях міського значення з безперервним потоком руху (наприклад, Столичне шосе в Києві) ширина кожної смуги стане не 3,75, а 3,5 м, на менш завантажених вулицях – 3 м (зараз 3,5 м) , на більш дрібних вулицях – 2,75 м (зараз 3 м).

Зараз на дорогах I і II категорій (дві та більше смуг в кожну сторону – це магістралі міжнародного, державного та міжобласного значення, наприклад, Київ – Львів, що проходять також через населені пункти) за діючими будівельними нормами кожна смуга не може бути вужче 3,75 м , для доріг III категорії (1 смуга – це дороги обласного значення) – не вужча 3,5 м, для доріг IV категорії (1 смуга – це дороги районного значення) – 3 м, нарешті, для доріг V категорії (між селами) – 4,5 м, без поділу на смуги руху.

Спеціаліст з безпеки руху Володимир Караваєв вважає, що нові норми вельми небезпечні. Караваєв переконаний, що звуження смуг погіршує права громадян на безпечні умови дорожнього руху.

Автоюрист Вадим Володарський передбачає, що вузькі смуги в поєднанні з теперішнім станом проїжджої частини збільшать кількість дрібних ДТП, так як водії, об’їжджаючи вибоїну, зачеплять сусідній транспорт.

Смотрите также

Кому позволен беспредел: от рейдерства до махинаций вокруг ФГВФЛ?

Приехав на очередную попытку рейдерского захвата бизнес-центра в столице, абсолютно случайно вышел, в ходе расследования, …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x