Домой / Власть / Гра на нервах: у Гройсмана придумали три способи, як ще здерти гроші укранців

Гра на нервах: у Гройсмана придумали три способи, як ще здерти гроші укранців

Як стало відомо, в уряді Гройсмана передбачили три варіанти розрахунку ціни на газ для населення

Перший варіант – Hub + – ціна на німецькому хабі плюс витрати на транспортування. Це найдорожчий варіант.

При націнці 2,5% з ПДВ (націнка ПСО-постачальника) ціна на газ досягне 10 259 грн за тис куб м. При націнці 10% ПДВ вона виросте до 10 945 грн за тис куб м.

Згідно із законом, торгова націнка постачальника не може перевищувати 2,5% ціни, за якою постачальники купили паливо у “Нафтогазу”. У свою чергу Міненерго пропонує обмежити роздрібну ціну продажу газу націнкою не вище 10%, щоб споживач з наявної кількості постачальників, що пропонують державний газ, міг вибрати того, хто пропонує найменшу націнку.

цена на газ

Hub – – ціна на німецькому хабі мінус витрати на транспортування.

Вартість газу для населення з мінімальною націнкою і ПДВ в такому випадку складе 7765 грн за тис куб м. При націнці 10% ПДВ вона складе 8268 грн за тис куб м. Це найдешевший варіант.

Hub 0 – “чиста” ціна на німецькому хабі. Вартість газу для населення при такому варіанті сягне 9215 грн за тис куб м і 9825 грн за тис куб м з націнкою 10% ПДВ.

У Кабміні нібито сподіваються на рішення, яке передбачає найменше зростання тарифів, тобто варіант Hub –.

Перший аргумент уряду проти різкого підвищення тарифів на газ, що в такому випадку збільшиться кількість субсідіантов і обсяг видатків бюджету на комунальні субсидії.

Якщо в 2017 році субсидії отримували 60% населення або 7,2 млн домогосподарств, то в разі підвищення тарифів їх кількість може зрости до 72% або до 8,6 млн. При такому варіанті витрати державного бюджету на субсидії із запланованих 71 млрд грн зростуть до 79,2-115 млрд грн в залежності від варіанту.

цены на газ

Другий аргумент – спостерігається стрімке зростання заборгованості населення за газ.

Третій аргумент – “спочатку все інше, а потім – ринкова ціна”.

Так, уряд намагається переконати МВФ в тому, що спочатку потрібно завершити анбандлінг “Нафтогазу” – до кінця 2018 року, ввести добову балансування, зменшити кількість одержувачів субсидій до 25% або забезпечити потреби споживачів газом власного видобутку, а вже потім підвищувати ціну на газ до ринкового рівня.

джерело

Смотрите также

Вакарчук обвинил Зеленского в неискренности

Лидер популярной музыкальной группы «Океан Эльзы» Святослав Вакарчук обвинил в неискренности актера Владимира Зеленского, который …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x