Домой / Власть / Україна подасть новий позов проти РФ щодо усіх політв’язнів

Україна подасть новий позов проти РФ щодо усіх політв’язнів

Міністерство юстиції подасть новий судовий позов проти Росії стосовно всіх українських політв’язнів.

Про це розповів заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов в ефірі «5-го каналу».

«Наступного тижня ми подаємо міждержавний позов проти Російської Федерації стосовно всіх наших політв’язнів, тому що це є така певна категорія людей, яких Росія спеціально переслідує за їхню підтримку територіальної цілісності України, за їхню проукраїнську позицію, викрадаючи їх в Криму чи на території Російської Федерації», – повідомив заступник міністра.

Він пояснив, на що спрямований цей позов до ЄСПЛ.

«Часто немає абсолютно жодних підстав у чомусь цих людей звинувачувати. Це можуть бути наші журналісти чи активісти, яких звинувачують у тероризмі чи якійсь іншій дурні. Відповідно, подавши цей позов до Європейського суду з прав людини, ми привернемо увагу до цілої категорії осіб. Тому що зазвичай знають прізвища Сенцова, Кольченка, Сущенка, можливо ще кількох, але таких людей кілька десятків. І увага Страсбурзького суду забезпечить щонайменше те, що в них будуть людські умови утримання», – переконані в Мін’юсті.

Петухов стверджує, що Росія побоюється міжнародного осуду і коли є увага міжнародних організацій до конкретних українців, що перебувають у в’язниці, для них покращують умови утримання і дозволяють відвідання.

«А також це дає в перспективі можливість звільнити їх через рішення Страсбурзького суду… Це той шлях, який ми обрали для того, щоб привернути увагу до цієї категорії людей і таким чином, через рішення суду, тиснути на Росію з вимогою звільнити їх через безпідставність їхнього переслідування», – каже Петухов.

Крім того, він розповів про вже поданий позов України до ЄСПЛ.

«Міністерство юстиції також уперше подало позов до Європейського суду з прав людини ще до так званого референдуму і захоплення Криму, який стосувався комплексного порушення прав людини в Криму, і ми очікуємо, що в кінці цього року чи на початку наступного року почнеться розгляд цієї справи у Страсбурзі. На жаль, міжнародне правосуддя є трохи повільнішим, ніж національне», – зауважив Петухов.

Наразі відомо, що у Росії та в окупованому Криму за політичними мотивами ув’язнено від 70 до 75 українців.

джерело

Смотрите также

Вакарчук обвинил Зеленского в неискренности

Лидер популярной музыкальной группы «Океан Эльзы» Святослав Вакарчук обвинил в неискренности актера Владимира Зеленского, который …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

x